Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum

Pobyt pacjentów w hospicjum jest bezpłatny

Ziarnko Gorczycy 2019

Zmień wielkość czcionki


19. edycja plebiscytu Ziarnko Gorczycy przeszła do historii. Trzeba powiedzieć, że tegoroczna gala była niezwykła z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że niezwykli są wyróżnieni za swoją działalność na rzecz innych ludzi.    W kategorii osobowość statuetki powędrowały do Urszuli Baziak oraz Renaty i Pawła Fojtów, wyróżniono firmy: Park M i Vitberg. Nagrodzeni nie kryli wzruszenia i dumy, zgodnie podkreślając, że statuetka Ziarnka Gorczycy dodatkowo ich motywuje do działania.

Mieczysław Kaczwiński prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum wręczył szczególne wyróżnienie Przyjaciela Ziarnka Gorczycy Mateuszowi Ziółce, który przekazał 100000 zł , wygraną w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, na rzecz Sądeckiego Hospicjum. Wzruszającym momentem było przekazanie panu Mateuszowi obrazu ofiarowanego przez panią Anię, której syn podopieczny SH, zmarł. Obraz miał być dla niego zabezpieczeniem na przyszłość. Pani Ania postanowiła przekazać obraz panu Mateuszowi Ziółce za okazane serce. Widoczne wzruszenie pana Mateusza udzieliło się publiczności. Ten nastrój podtrzymany został w czasie mini recitalu, na koniec którego wybrzmiała piosenka Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać”. 

Pana Mateusz Ziółko ofiarował kolejny prezent Sądeckiemu Hospicjum. Wraz z grupą przyjaciół nagrał spot promujący przekazywanie 1% na rzecz TPCh Sądeckie Hospicjum. Filmik jest tak piękny, przejmujący i wzruszający, że po emisji na sali w MCK Sokół zapadła na kilka sekund cisza, a potem zerwały się brawa.

 Co roku na licytację podczas Ziarnka Gorczycy obraz przekazuje Ryszard Miłek – tak było i w tym roku. Za rekordową sumę 11 tysięcy złotych dzieło wylicytował pan Jacek Sikora – właściciel firmy Vitberg. Dziękujemy.

Więcej wzruszeń wrażliwe serca mieszkańców Sądecczyzny mogłyby nie znieść, więc sceną zawładnęła grupa kabaretowa „Hrabi”. Ludzkie słowo nie wypowie, co się działo…znowu były łzy, ale tym razem śmiechu. Artystom gratulujemy inwencji, radości, a przede wszystkim witalności i kondycji. No i życzymy zdrowia, bo i oni nam go życzyli.

Zwieńczeniem wieczoru był bal charytatywny w hotelu „IBIS” w Nowym Sączu. 

Dochód z gali, licytacji i balu Ziarnko Gorczycy przeznaczony jest na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum.

Imprezę patronatem objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Za organizację odpowiadali: Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, Związek Sądeczan, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum.

Patronat medialny:DTS, RDN Nowy Sącz, RTK, Radio Kraków, RMF MAXXX, Radio Eska 

Zdjęcia w galerii: Natalia Sekuła, Krzysztof Witowski