Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum

Pobyt pacjentów w hospicjum jest bezpłatny

Światowy Dzień Chorego

Zmień wielkość czcionki


11 lutego – w uroczystość Matki Bożej z Lourdes – w Kościele katolickim po raz 21. obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Ma on uwrażliwić wiernych na wartość ludzkiego cierpienia i zachęcić do wspierania chorych i tych, którzy im służą. Papież Benedykt XVI w orędziu na XXI Światowy Dzień Chorego podkreślił, że wierni powinni być jak biblijny miłosierny Samarytanin – pomagać potrzebującemu.
„Chodzi mianowicie o to, by czerpać z nieskończonej miłości Boga – utrzymując z Nim silną relację w modlitwie – siłę do tego, by na co dzień troszczyć się konkretnie, na wzór Miłosiernego Samarytanina, o osoby zranione na ciele i na duchu, proszące o pomoc, także gdy są to osoby nieznane i pozbawione zasobów” – wyjaśnił papież. Według niego dotyczy to nie tylko duszpasterzy i pracowników służby zdrowia, ale wszystkich.
„Nie unikanie cierpienia ani ucieczka od bólu uzdrawia człowieka, ale zdolność jego akceptacji, dojrzewania w nim prowadzi do odnajdywania sensu przez zjednoczenie z Chrystusem, który cierpiał z nieskończoną miłością” – głosi orędzie.